Poradniki

Jaka torebka dla Ciebie…?

Torebki to akcesoria, które towarzyszą nam na co dzień. Są one nieodłącznym elementem naszych stylizacji, zarówno tych do sklepu, pracy, szkoły, jak i podczas wyjątkowych i uroczystych okazji. Wybierając interesujący nas model, większość z nas kieruje się kryteriami takimi jak kolor, przeznaczenie, jakość wykonania oraz materiał. To jednak nie wszystko, na co powinnyśmy zwracać uwagę. Bardzo często zapominamy o jednym… o naszej sylwetce! Odpowiednio dobrana do figury torebka potrafi bowiem znakomicie podkreślić nasze atuty, maskując jednocześnie drobne niedoskonałości. Zaskoczona? Jeśli tak, to już za chwilę dowiesz się, jakie modele będą dla Ciebie idealne, a jakich natomiast powinnaś unikać!

W damskiej garderobie powinny znaleźć się co najmniej dwa rodzaje torebek: wieczorowe oraz „codzienne”. Oczywiście w większości przypadków posiadamy ich znacznie więcej, co zwiększa również możliwości tworzenia wyjątkowych i oryginalnych looków. Czy jednak aby na pewno wszystkie z nich są dobrze dopasowane do naszych kształtów? Przekonajmy się o tym już teraz!

Torebki dla kobiet niskich

Dla kobiet niskich i szczupłych, o filigranowej sylwetce najlepszym wyborem będą małe torebki, które znakomicie współgrają z ich drobną figurą. Pod pojęciem „małe torebki” kryją się nie tylko wieczorowe kopertówki, ale również niewielkich rozmiarów torebki na ramię, takie jak kuferki, listonoszki lub torebki klasyczne. Niskie kobiety powinny pamiętać również o odpowiednio dopasowanej długości paska- im dłuższy pasek, tym też nasz tułów optycznie się skraca. Wybieraj zatem modele o krótkich rączkach lub uchwytach!

W przypadku kobiet niskich o chłopięcej budowie ciała i niewielkich krągłościach polecamy natomiast torebki małe lub średnie, o zaokrąglonych kształtach. Nietrafionym wyborem będą tutaj torby kwadratowe, prostokątne i kanciaste, uwydatniające brak krągłości.

Torebki dla kobiet wysokich

Największą swobodę w wyborze torebek mają kobiety średniego wzrostu, jak i wysokie o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jeśli zaliczasz się do tego grona, możesz mieć pewność, że praktycznie z każdym modelem będziesz prezentować się zjawiskowo! Worki, kuferki, shopper bagi, jak i torebki w rozmiarze XXL, wszystkie z nich są właśnie dla Ciebie. Panie o takich proporcjach powinny natomiast unikać modeli w średnich rozmiarach, które w połączeniu z ich figurą będą prezentować się niewyraziście oraz torebek kwadratowych lub prostokątnych o „ostrych” bokach, tworzących efekt tak zwanej kanciastej sylwetki.

Torebki dla kobiet puszystych

Kobiety puszyste i niskie powinny wybierać torebki średnich rozmiarów o zaokrąglonych kształtach. Są one nie tylko wygodne, ale również bardzo praktyczne. Zbyt mała torebka w ich przypadku dodatkowo podkreśli krągłości, natomiast zbyt duża sprawi, że właścicielki mogą prezentować się karykaturalnie.

Kobietom średnim i wysokim o większych krągłościach dedykowane są natomiast torebki o podłużnych, prostokątnych kształtach, średnie lub duże. Odradzamy modele małe, jak i te w rozmiarze XXL. Jeśli jesteś posiadaczką takiej figury, możesz również pokusić się o wyraziste barwy lub wzory, które odwrócą uwagę od drobnych mankamentów figury. Chcąc nadać sylwetce gracji oraz optycznie ją wysmuklić możesz ponadto nosić torebkę przez ramię pod lekkim ukosem.

Czy wiesz, jak nosić swoją torebkę?

Dopasowanie torebki do kształtu sylwetki to jednak niejedyny trik na to, aby w prosty i szybki sposób wyeksponować swoje atuty. Możesz to zrobić również poprzez odpowiednie noszenie wybranego modelu! Jak? Już podpowiadamy!

Sylwetka typu gruszka

„Gruszki” to posiadaczki wąskiej i zaznaczonej talii oraz szerszych bioder. Kobiety o takiej figurze, chcąc subtelnie zmniejszyć dysproporcję pomiędzy tymi częściami ciała, powinny nosić wybrane modele na wysokości talii, pod biustem lub na ramieniu.

Sylwetka typu jabłko

Jabłko, czyli delikatnie zaokrąglony brzuszek, brak wcięcia w talii oraz chude nogi. W jakie sposób kobiety o takich kształtach mogą nosić swoje torebki? Linia bioder to w tym przypadku wysokość optymalna, która nie uwydatni najbardziej problematycznych okolic, czyli odznaczającego się brzuszka.

Sylwetka typu klepsydra

Klepsydra to najbardziej pożądana wśród kobiet sylwetka. Proporcjonalne ramiona i biodra oraz wyraźnie zarysowana talia dają wiele możliwości noszenia torebek. Szczęśliwe posiadaczki tego typu figury mogą nosić je zarówno na linii bioder, jak i talii.

Torebka a… biust!

Czy torebka i biust mają ze sobą coś wspólnego? Znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać! Wielkość biustu jest kolejnym z czynników warunkujących sposób noszenia torebki.

Kobiety o większych piersiach nie zawsze pragną je eksponować, dlatego też, aby odwrócić od nich uwagę, powinny one unikać noszenia torebek na krótkich rączkach lub pasku, które najczęściej kończą się na linii biustu lub niewiele pod nim. Idealną wysokością będzie w tym przypadku linia talii lub bioder.

Noszenie torebki na linii biustu lub też pod pachą, jak ma to miejsce w przypadku kopertówek to z kolei modowa sztuczka dla posiadaczek małych piersi, które w ten sposób zostaną subtelnie podkreślone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *